Farum Menighedsråd består af 15 valgte medlemmer og sognets fem præster. Se de valgte medlemmer nedenfor og se sognets fem præster her.

Ved valget 8. november 2016 var kandidaterne opstillede på de to kandidatlister, Den folkekirkelige liste og Sognelisten.

Valgperioden er på 4 år og udløber 1. søndag i advent 2020.

Se fordelingen af personlige stemmer og mandatfordelingen mellem listerne her

Se menighedsrådsmedlemmernes fordeling på enkeltmandsposter og udvalgsposter her

Michael Kornerup, formand
Kastanie Allé 37
3520 Farum

Mobil: 4013 1920
Email: kornerup@farumsogn.dk

Dorit Buhl, næstformand
Generalvænget 3
3520 Farum

Mobil: 4038 4477
Email: db@summitconsulting.dk

Thorkild Jakobsen, kasserer 
Vejgårdsvænget 15
3520 Farum 

Mobil: 2422 0211 
Email: thj.farum@gmail.com

Marta Villaro Krüger
Tornehøj 64
3520 Farum

Mobil: 4040 4630 
Email: marta.villaro@uptown.dk

Hanne Kjærgaard
Gartnervænget 75
3520 Farum

Mobil: 2370 3587 
Email: h-jenskj@post.tele.dk

Chris Hav
Fuglsangspark, 193
3520 Farum

Mobil: 2170 7204
Email: chrishav@hotmail.com

Inge-Lise Janswell
Frederiksborgvej 16 st tv
3520 Farum

Mobil: 2485 1973
Email: ijfarum@yahoo.dk

Gy Larsen
Fuglsangspark 14
3520 Farum

Mobil: 3078 5166
Email: gl@tekno.dk

Malte Koch
Dybedalsvej 38
3520 Farum

Telefon: 4495 1851
Email: malte.koch@mail.tele.dk

Mogens Erik Wildt
Kjærbovænge 62
3520 Farum

Mobil: 4036 2113
Email: mogenswildt@gmail.com

Pia Elmtoft-Riedel
Dybedalsvej 35
3520 Farum

Mobil: 5151 8978
Email: pia_elmtoft@hotmail.com

Poul Winckler
Lillevangspark 45
3520 Farum

Mobil: 2048 4964 
Email: poul_winckler@vip.cybercity.dk

Lis Diemer
Nygårdsterrasserne 292A
3520 Farum

Mobil: 2620 8246
Email: liskar3520@yahoo.dk

Marianne Kirchhoff
Gedevasevej 7
3520 Farum

Telefon: 4495 6617
Email: marianne.kirchhoff@dadlnet.dk